PRO ČLENY

Nabízíme

Dvě možnosti dodání:

  1. Po převodu ceny na účet spolku 264291745 kód banky: 0300
  2. Osobní odběr v sídle spolku (Kožlany 48, okres Plzeň - sever)

Informaci o konkrétní ceně poštovného, balného Vám pošleme e-mailem, jakmile nám sdělíte své přání. Pište prosím na e-mail: spolek@majabee.cz.

VČELÍ PASTVA Bestseller!

kniha-cover

V aktualizovaném a doplněném 2. vydání populární knihy Včelí pastva najdete u každé z 556 včelařsky významných rostlin orientační barvu pylových rousek. Popisy rostlin, kterých je o dvanáct více než v prvním vydání, jsou nabité informacemi a provázejí je originální fotografie, které autor shromáždil za desítky let toulek českou přírodou. Názvy rostlin jsou uvedeny česky, latinsky a nově i slovensky. Kniha přináší rovněž doprovodné odborné texty, v nichž autor RNDr. Václav Švamberk poskytuje mnoho ze svých cenných znalostí a celoživotních zkušeností včelařských a přírodovědných. První vydání tohoto unikátního encyklopedického díla získalo zlatou medaili na Apimondii 2015.

Obsahuje český, slovenský a latinský rejstřík názvů rostlin.

Počet stran: 616
Vazba: knižní pevná

Ukázku z knihy ve formátu PDF si můžete stáhnout zde.

Cena pro veřejnost: 590 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 490 Kč

Základy chovu včelstev podle ročních období

zaklady-chovu-vcelstev

„Cílem této knihy je poskytnout komplexní moderní pohled na obor včelařství především pro začínající včelaře. Současně má přispět i zkušenějším včelařům k rozšíření v praxi potřebných znalostí biologických základů, vybavení a navazujících technik včelaření,“ řekl o svém nejnovějším díle dr. Švamberk. „Všichni chceme včelstva silná, zdravá a v pohodě. Zde je návod, jak toho dosáhnout,” konstatovala Radka Ingrová, redaktorka knihy a včelařka.

Celobarevná publikace s velkým množstvím originálních fotografií.

Počet stran: 112
Vazba: knižní pevná

Cena pro veřejnost: 300 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 200 Kč

Pracovní listy k této knize ke stažení zde:

S_07 Předjaří – doba tepla
S_20 Časné jaro – doba stavby
S_25 Vrcholné jaro – časné léto
S_38 Šlechtění včel a chov matek
S_48 Med a včelstvo – základní údaje
S_57 Vrcholné a pozdní léto
S_63 Krmení včelstev
S_66 Potlačování nemocí a škůdců včel

Autorem pracovních listů je Jan Podpěra, kterému náleží velký dík za nezištnou skvělou práci.

PROSTŘEDÍ A VČELY

PROSTŘEDÍ A VČELY

Kniha RNDr. Švamberka PROSTŘEDÍ A VČELY volně navazuje na VČELÍ PASTVU. Naše pozornost se posune od charakteristiky jednotlivých zdrojů potravy včel ke vztahům včel a prostředí. Bohatě ilustrovaná publikace se na četných příkladech zaměřuje na ekologii jednotlivých včel, včelstev i na úlohu včel v ekosystémech z hledisek působení faktorů neživé i živé přírody. Podrobně pojednává o výživě včel podle ročních období se zvláštním zaměřením na časové a prostorové rozložení pylové snůšky a na zákonitosti vývoje včelstev podle fenologických období. Seznámíte se s náplní základních ekologických pojmů, zákonů a pravidel a jejich aplikací ve včelařské praxi.

Doplňky: práce s daty

Cena pro veřejnost: 410 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 310 Kč

Pracovní listy k této knize ke stažení zde:

zadání úloh
řešení úloh
Autorem pracovních listů je Jan Podpěra, kterému náleží velký dík za nezištnou skvělou práci.

Švamberkův fenologický kalendář „KOLEČKO“

kolecko

Fenologický kalendář vede včelaře pomocí dat rozkvětu signalizačních vůdčích i dalších druhů rostlin k poznání pravidelně se objevujících změn v přírodě. Tyto změny určují na obvodu vyznačená fenologická období. Ve výseku na přední straně se po nastavení otočného kolečka rozkvetlými rostlinami proti šipce objeví práce, jejichž vykonání je v tomto čase potřebné. V okénku zadní strany kolečka se současně zobrazí producenti medovice, kteří ve stejné době často tvoří medovici.

Cena pro veřejnost: 60 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 40 Kč

Včelařský výkladový slovník

kniha-cover

Tento slovník RNDr. Václava Švamberka obsahuje 222 včelařsky významných pojmů s bohatým obrazovým doprovodem, jejich překlad do angličtiny a němčiny a výklad pojmu v češtině. Obsahuje také „obrácené“ slovníky, tj. anglicko-český a německo-český. Prostě užitečný pomocník pro všechny, kdo si přejí mít jasno, co je co ve včelařství, a pro každého včelaře, který má včelařské přátele v zahraničí a chce s nimi komunikovat.

Celobarevná publikace formátu A5, laminovaná obálka, vazba šitá brožovaná.

Počet stran: 88

Ukázku z knihy ve formátu PDF si můžete stáhnout zde.

Cena pro veřejnost: 250 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 150 Kč

Včelí produkty a jóga pro dlouhý život v dobré kondici

vceli-produkty-a-joga

Tato kniha vás podrobně seznámí s blahodárnými účinky medu, vosku, pylu, mateří kašičky, propolisu a včelího jedu na lidské zdraví včetně nejnovějších vědeckých poznatků a současně vám nabídne dvacetiminutovou jednoduchou jógovou sestavu. Požívání i jiné aplikace včelích produktů společně s pravidelným lehkým cvičením jsou cestou k výborné fyzické kondici do vysokého věku. Autorem části o včelích produktech je RNDr. Václav Švamberk, jógovou část zpracovala Radka Ingrová, která je lektorkou jógy, cvičí bezmála čtyřicet let.

Celobarevná publikace s řadou fotografíí.

Počet stran: 120
Vazba: knižní brožovaná

Doplňky:

Hltanové žlázy včely medonosné (pdf)
Hlasové vedení jógové sestavy (mp3)

Cena pro veřejnost: 280 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 200 Kč

Medové sladkosti

01-medvidci

Dvojití želatinoví MEDVÍDCI s vitamíny

5 % medu, vitamíny E, B6, thiamin, niacin, biotin, glukóza, cukr, želatina, ovocné šťávy z koncentrátu (třešeň, citron, marajuca), potahovací látka včelí a karnaubský vosk, barvivo betakaroten.

Země původu: Německo
Vyrábí: Minkenhus
Hmotnost: 100 g

Cena pro veřejnost: 59 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 55 Kč

02-bonbony-mlecne

Bonbóny s medem a mlékem

8,6 % medu, 43 % plnotučného mléka, cukr, glukózový sirup, smetana, kokosový olej.

Země původu: Německo
Vyrábí: Eduard Edel Bonbonfabrik
Hmotnost sáčku: 100 g

Cena pro veřejnost: 5 Kč 1 bonbon / 59 Kč sáček bonbonů
Cena pro členy Spolku MÁJA: 4 Kč 1 bonbon / 55 Kč sáček bonbonů

03-bonbony-citronove

Citronové bonbóny s medem

8,6 % medu, cukr, glukózový sirup, kyselina citronovou, přírodní aroma (citronový olej).

Země původu: Německo,
Vyrábí: Eduard Edel Bonbonfabrik
Hmotnost sáčku: 100 g

Cena pro veřejnost: 5 Kč 1 bonbon / 59 Kč sáček bonbonů
Cena pro členy Spolku MÁJA: 4 Kč 1 bonbon / 55 Kč sáček bonbonů

04-lizatko

Medové lízátko

12 % medu, cukr, glukózový sirup, aroma.

Země původu: Německo
Vyrábí: Minkenhus
Hmotnost: 10 g

Cena pro veřejnost: 15 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 12 Kč

05-lizatko-medosmetanove

Medosmetanové lízátko

8 % medu, 20 % smetany s tučností 20%, cukr, glukózový sirup, aroma, emulgátor soja-lecithin, rostlinný tuk (palmový, řepkový), stolní sůl, regulátor kyselosti: hydrogenuhličitan sodný.

Země původu: Německo
Vyrábí: Minkenhus
Hmotnost: 10 g

Cena pro veřejnost: 15 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 12 Kč

06-lekorice

Medové lékořice ve tvaru košnice

8 % medu, výtažek z kořene lékořice, cukr, glukózový sirup, modifikovaný bramborový škrob, třtinový cukr, melasa, upravený pšeničný škrob, amoniaková sůl, voda, kokosový olej, potahovací činidlo (E901).

Země původu: Německo
Vyrábí: Minkenhus
Hmotnost: 100 g

Cena pro veřejnost: 49 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 5 Kč

Směsi květinových semen

Rozmanitá včelí pastva od jara do podzimu je jedním z klíčových faktorů pro dobré zdraví našich včelstev. Na jaře je v naší přírodě hojnost potravy z řepky a ovocných stromů, po odkvětu lip však včelí pastvy významně ubývá. Proto jsme pro vás připravili nabídku dvou kvalitních směsí květinových semen výborných pro včely, které kvetou dlouho do podzimu. Rostliny rozkvétají postupně, a tak poskytují včelám průběžnou výživu. Směsi připravuje firma Clause Tézier, která je dodává ve velkých objemech pro osázení stovek metrů čtverečních. Ne každý má tolik metrů k dispozici, ale rádi přilepšíme našim včelám i na kousku půdy. Proto jsme rozvážili semínka do balíčků po 20 gramech. Směsi pro vás vybral dr. Švamberk.

smes-med

Název směsi: MED (originální název: Miel)VYPRODÁNO!

Tato květinová směs obsahuje 11 druhů dekorativních letniček, které jsou bohatým zdrojem nektaru a pylu. Hustota setí je 2 – 5 g/m2, sáček s 20 gramy tedy vystačí na na 4 – 10 m2. Před zasetím směsi je třeba půdu zkypřit a zbavit plevele. Seje se na konci dubna a v květnu, kvete od června do října. První květy má 50 – 55 dnů po zasetí. Za sucha je třeba přiměřeně zalévat, zejména než semena vzejdou. Výška porostu 60 – 70 cm.

Obsah směsi: brutnák lékařský (Borago officinalis), chrpa polní (Centaurea cyanus), lokanka vzhledná (Clarkia elegans), krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus), krásenka sírožlutá (Cosmos suphureus), sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica), slunečnice roční (Helianthus annuus), kokarda sličná (Gaillardia pulchella), zářivka velkokvětá (Godetia grandiflora), třapatka strstnatá (Rudbeckia hirta), ostálka lepá (Zinnia elegans)

Cena za 20 g pro veřejnost: 170 Kč
Cena za 20 g pro členy Spolku MÁJA: 140 Kč

smes-france

Název směsi: SLADKÁ FRANCIE (originální název: Douce France) VYPRODÁNO!

Tato květinová směs obsahuje 5 druhů letniček, které jsou bohatým zdrojem nektaru a pylu. Hustota setí je 1 – 2 g na m2, sáček s 20 gramy tedy vystačí na 10 – 20 m2. Je ideální pro vlhčí stanoviště. Před zasetím směsi je třeba půdu zkypřit a zbavit plevele. Seje se na konci dubna a v květnu, první květy 50 – 60 dnů po setí, kvete od poloviny června do začátku listopadu. Za sucha je třeba přiměřeně zalévat, zejména než semena vzejdou. Výška porostu 50 – 80 cm. Tato směs byla původně určena pro venkovské a právě nevyužité zemědělské plochy (úhory).

Obsah směsi: měsíček lékařský (Calendula officinalis), chrpa polní (Centaurea cyanus), krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus - Trianon), sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica), ostálka lepá (Zinnia elegans - Sunbow)

Cena za 20 g pro veřejnost: 130 Kč
Cena za 20 g pro členy Spolku MÁJA: 100 Kč

Výchytka na matky

vychytha

Plastový klip – výchytka na včelí matku.

Cena pro veřejnost: 20 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 15 Kč

Klícka na matky zasílací a přidávací

klicka

Plastová praktická přidávací a zasílací klícka.

Cena pro veřejnost: 8 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 8 Kč

Plastový osmicestný výkluz

klicka

Slouží k odvčelení medníku během 24 hodin jednosměrným přechodem včel do plodištních nástavků. Odpadá ometání rámků. (Výkluz upevníte zespodu na sololitovou desku opatřenou uprostřed otvorem a zasazenou do rámu podle rozměru vašich nástavků.)

Cena pro veřejnost: 50 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 40 Kč

Skleněná včelí matka

matka-sklo

Šikovné ruce českých sklářů, paní a pana Urbanových, vyrobily pro náš spolek překrásnou skleněnou včelí matku v mírně nadživotní velikosti. Je to hezký dárek. Včelí matka je v ochranné krabičce upoutaná na molitanovou podložku, pro poslání bude ještě navíc chráněna další fólií.

Cena pro veřejnost: 400 Kč
Cena pro členy Spolku MÁJA: 300 Kč