PRO ČLENY

Nabízíme

Dvě možnosti dodání:

1 a.Po převodu ceny v Kč na účet spolku 5967309369/0800
1 b.Po převodu ceny v Eur na účet spolku (určen pouze pro platby v €) 2052175223/0800;
IBAN: CZ47 0800 0000 0020 5217 5223; BIC: GIBACZPX
2.Osobní odběr v sídle spolku Kožlany č. p. 48, okres Plzeň-sever. Ohlaste se prosím alespoň den předem na 731 440 599.
Informaci o konkrétní ceně Vám pošleme e-mailem, jakmile nám sdělíte svá přání. Své objednávky prosím pište na e-mail: spolek@majabee.cz.
Knihy tištěné a elektronické
ekniha-cover VČELÍ PASTVA - webová aplikace
Webová aplikace VČELÍ PASTVA vznikla na základě 2. vydání knihy RNDr. Václava Švamberka, jejíž celý obsah je převeden do elektronické formy. Aplikace navíc obsahuje odkazy na pylové preparáty.
Hlavním benefitem této aplikace je možnost třídění rostlin podle parametrů (nároků na světlo, vláhu, půdní typ, období kvetení atd….).
Vstup do aplikace zde. (Bez registrace je funkčnost aplikace omezena jen na ukázky)
Přístup do aplikace si můžete objednat na e-mailové adrese radka@majabee.cz. Za uvedenou cenu získáte přístup do aplikace na 3 roky.
Cena pro veřejnost: 300 Kč / 12,00 €; Cena pro členy Spolku MÁJA: 200 Kč / 8,00 €
kniha-cover VČELÍ PASTVA
V aktualizovaném a doplněném 2. vydání populární knihy Včelí pastva najdete u každé z 556 včelařsky významných rostlin orientační barvu pylových rousek. Popisy rostlin, kterých je o dvanáct více než v prvním vydání, jsou nabité informacemi a provázejí je originální fotografie, které autor shromáždil za desítky let toulek českou přírodou. Názvy rostlin jsou uvedeny česky, latinsky a nově i slovensky. Kniha přináší rovněž doprovodné odborné texty, v nichž autor RNDr. Václav Švamberk poskytuje mnoho ze svých cenných znalostí a celoživotních zkušeností včelařských a přírodovědných. První vydání tohoto unikátního encyklopedického díla získalo zlatou medaili na Apimondii 2015.
Obsahuje český, slovenský a latinský rejstřík názvů rostlin;
Počet stran: 616; Vazba: knižní pevná.
Ukázku z knihy ve formátu PDF si můžete stáhnout zde.
Cena pro veřejnost: 590 Kč / 23,60 €; Cena pro členy Spolku MÁJA: 490 Kč / 19,60 €
zaklady-chovu-vcelstev Základy chovu včelstev podle ročních období
„Cílem této knihy je poskytnout komplexní moderní pohled na obor včelařství především pro začínající včelaře. Současně má přispět i zkušenějším včelařům k rozšíření v praxi potřebných znalostí biologických základů, vybavení a navazujících technik včelaření,“ řekl o svém nejnovějším díle dr. Švamberk. „Všichni chceme včelstva silná, zdravá a v pohodě. Zde je návod, jak toho dosáhnout,” konstatovala Radka Ingrová, redaktorka knihy a včelařka

Celobarevná publikace s velkým množstvím originálních fotografií.
Počet stran: 112
Vazba: knižní pevná

Pracovní listy k této knize ke stažení zde: S_07 Předjaří – doba tepla | S_20 Časné jaro – doba stavby | S_25 Vrcholné jaro – časné léto | S_38 Šlechtění včel a chov matek | S_48 Med a včelstvo – základní údaje | S_57 Vrcholné a pozdní léto | S_63 Krmení včelstev | S_66 Potlačování nemocí a škůdců včel.
Autorem pracovních listů je Jan Podpěra, kterému náleží velký dík za nezištnou skvělou práci.
Cena pro veřejnost: 300 Kč / 12,00 €; Cena pro členy Spolku MÁJA: 200 / 8,00 €Kč
PROSTŘEDÍ A VČELY PROSTŘEDÍ A VČELY
Kniha RNDr. Švamberka PROSTŘEDÍ A VČELY volně navazuje na VČELÍ PASTVU. Naše pozornost se posune od charakteristiky jednotlivých zdrojů potravy včel ke vztahům včel a prostředí. Bohatě ilustrovaná publikace se na četných příkladech zaměřuje na ekologii jednotlivých včel, včelstev i na úlohu včel v ekosystémech z hledisek působení faktorů neživé i živé přírody. Podrobně pojednává o výživě včel podle ročních období se zvláštním zaměřením na časové a prostorové rozložení pylové snůšky a na zákonitosti vývoje včelstev podle fenologických období. Seznámíte se s náplní základních ekologických pojmů, zákonů a pravidel a jejich aplikací ve včelařské praxi.

Doplňky: práce s daty
Pracovní listy k této knize ke stažení zde: zadání úloh | řešení úloh
Autorem pracovních listů je Jan Podpěra, kterému náleží velký dík za nezištnou skvělou práci.
Cena pro veřejnost: 410 Kč / 16,40 €; Cena pro členy Spolku MÁJA: 310 Kč / 12,40 €
kolecko Švamberkův fenologický kalendář „KOLEČKO“
Fenologický kalendář vede včelaře pomocí dat rozkvětu signalizačních vůdčích i dalších druhů rostlin k poznání pravidelně se objevujících změn v přírodě. Tyto změny určují na obvodu vyznačená fenologická období. Ve výseku na přední straně se po nastavení otočného kolečka rozkvetlými rostlinami proti šipce objeví práce, jejichž vykonání je v tomto čase potřebné. V okénku zadní strany kolečka se současně zobrazí producenti medovice, kteří ve stejné době často tvoří medovici.
Cena pro veřejnost: 90 Kč / 3,60 €; Cena pro členy Spolku MÁJA: 60 Kč / 2,40 €
kniha-cover Včelařský výkladový slovník
Tento slovník RNDr. Václava Švamberka obsahuje 222 včelařsky významných pojmů s bohatým obrazovým doprovodem, jejich překlad do angličtiny a němčiny a výklad pojmu v češtině. Obsahuje také „obrácené“ slovníky, tj. anglicko-český a německo-český. Prostě užitečný pomocník pro všechny, kdo si přejí mít jasno, co je co ve včelařství, a pro každého včelaře, který má včelařské přátele v zahraničí a chce s nimi komunikovat.
Celobarevná publikace formátu A5, laminovaná obálka, vazba šitá brožovaná,
Počet stran: 88. Ukázku z knihy ve formátu PDF si můžete stáhnout zde.
Cena pro veřejnost: 250 Kč / 10,00 €; Cena pro členy Spolku MÁJA: 150 Kč / 6,00 €
vceli-produkty-a-joga Včelí produkty a jóga pro dlouhý život v dobré kondici
Tato kniha vás podrobně seznámí s blahodárnými účinky medu, vosku, pylu, mateří kašičky, propolisu a včelího jedu na lidské zdraví včetně nejnovějších vědeckých poznatků a současně vám nabídne dvacetiminutovou jednoduchou jógovou sestavu. Požívání i jiné aplikace včelích produktů společně s pravidelným lehkým cvičením jsou cestou k výborné fyzické kondici do vysokého věku. Autorem části o včelích produktech je RNDr. Václav Švamberk, jógovou část zpracovala Radka Ingrová, která je lektorkou jógy, cvičí bezmála čtyřicet let.

Celobarevná publikace s řadou fotografíí.
Počet stran: 120
Vazba: knižní brožovaná
Doplňky: Hltanové žlázy včely medonosné (pdf) | Hlasové vedení jógové sestavy (mp3).
Cena pro veřejnost: 280 Kč / 11,20 €; Cena pro členy Spolku MÁJA: 200 Kč / 8,00 €
Semena květin pro včely
Rozmanitá včelí pastva od jara do podzimu je jedním z klíčových faktorů pro dobré zdraví našich včelstev. Na jaře je v naší přírodě hojnost potravy z řepky a ovocných stromů, po odkvětu lip však včelí pastvy významně ubývá. Proto jsme pro vás připravili nabídku dvou kvalitních směsí květinových semen výborných pro včely, které kvetou dlouho do podzimu. Rostliny rozkvétají postupně, a tak poskytují včelám průběžnou výživu. Směsi připravuje firma Clause Tézier, která je dodává ve velkých objemech pro osázení stovek metrů čtverečních. Ne každý má tolik metrů k dispozici, ale rádi přilepšíme našim včelám i na kousku půdy. Proto jsme rozvážili semínka do balíčků po 20 gramech. Směsi pro vás vybral dr. Švamberk.
smes-med Název směsi: MED (originální název: Miel) VYPRODÁNO!
Tato květinová směs obsahuje 11 druhů dekorativních letniček, které jsou bohatým zdrojem nektaru a pylu. Hustota setí je 2 – 5 g/m2, sáček s 20 gramy tedy vystačí na na 4 – 10 m2. Před zasetím směsi je třeba půdu zkypřit a zbavit plevele. Seje se na konci dubna a v květnu, kvete od června do října. První květy má 50 – 55 dnů po zasetí. Za sucha je třeba přiměřeně zalévat, zejména než semena vzejdou. Výška porostu 60 – 70 cm.
Obsah směsi: brutnák lékařský (Borago officinalis), chrpa polní (Centaurea cyanus), lokanka vzhledná (Clarkia elegans), krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus), krásenka sírožlutá (Cosmos suphureus), sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica), slunečnice roční (Helianthus annuus), kokarda sličná (Gaillardia pulchella), zářivka velkokvětá (Godetia grandiflora), třapatka strstnatá (Rudbeckia hirta), ostálka lepá (Zinnia elegans)
Cena za 20 g pro veřejnost: 170 Kč / 6,80 €;
Cena za 20 g pro členy Spolku MÁJA: 140 Kč / 5,60 €
smes-france Název směsi: SLADKÁ FRANCIE (originální název: Douce France) VYPRODÁNO!
Tato květinová směs obsahuje 5 druhů letniček, které jsou bohatým zdrojem nektaru a pylu. Hustota setí je 1 – 2 g na m2, sáček s 20 gramy tedy vystačí na 10 – 20 m2. Je ideální pro vlhčí stanoviště. Před zasetím směsi je třeba půdu zkypřit a zbavit plevele. Seje se na konci dubna a v květnu, první květy 50 – 60 dnů po setí, kvete od poloviny června do začátku listopadu. Za sucha je třeba přiměřeně zalévat, zejména než semena vzejdou. Výška porostu 50 – 80 cm. Tato směs byla původně určena pro venkovské a právě nevyužité zemědělské plochy (úhory).

Obsah směsi: měsíček lékařský (Calendula officinalis), chrpa polní (Centaurea cyanus), krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus - Trianon), sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica), ostálka lepá (Zinnia elegans - Sunbow)
Cena za 20 g pro veřejnost: 130 Kč / 5,20 €;
Cena za 20 g pro členy Spolku MÁJA: 100 Kč / 4,00 €
Apiterapie
apisin Mast s apisinem - včelím jedem, velké balení
Apisinová mast prokrvuje svaly a oblast kloubů, redukuje bolest a napětí v masírovaných částech těla.
Vyrábí: Pleva
Balení: kelímek 90 g
Cena pro veřejnost: 324 Kč / 13,00 €; Cena pro členy Spolku MÁJA: 300 Kč / 12,00 €
Medová čokoláda
medova-cokolada-krabicka Medová čokoláda
3 terče z medové čokolády, hmotnost čokolády 3 x 45 g, tj. celkem 135 g vynikající a zdravé originální pochoutky. Složení krabičky – kolik hnědých a kolik bílých je volitelné. Medovou čokoládu tvoří pouze kakaové máslo, kakao, med z Májina údolí, pravá vanilka Bourbon, sušené mléko a smetana. Kakaové máslo neobsahuje cholesterol, poskytuje množství antioxidantů a je mimořádně bohaté na vitamin E. Vanilka povzbuzuje, uvolňuje a pomáhá proti únavě. Její vůně aktivuje hormony štěstí. O prospěšnosti medu pro lidské zdraví se určitě netřeba rozepisovat.
Vyrábí: MÁJA
Balení: Krabička, čistá hmotnost čokolády 135 g
Cena pro veřejnost: 209 Kč / 8,36 €; Cena pro členy Spolku MÁJA: 189 Kč / 7,56 €